"Prostor, kam jsme situovali naši kuchyni, je průchozí pokoj s oknem, které má nad to snížený parapet. Měli jsme svoji představu, jak tento prostor účelně využít a kuchyňské studio Pelc–kuchyně nám v tomto směru vyšlo maximálně vstříc. V krátké době jsme společně dospěli ke konečnému řešení, včetně výběru materiálu a doplňků. Realizace projektu proběhla podle smluvních podmínek v dohodnutých termínech; montéři odvedli zdatně profesionální práci a dvě či tři drobnosti byly opraveny či dodány během dvou týdnů. Vznikla účelně řešená kuchyně, v níž vařit a pracovat je radost. To jsou důvody, proč můžeme doporučit kuchyňské studio Pelc-kuchyně dalším zájemcům.“
manželé Růžkovi, Praha-západ
 
Dvířka Fólie
Povrchová úprava Mat
Pracovní deska Masiv
Obklad Kachličky
Spotřebiče Fagor
Spotřebiče Blomberg
Spotřebiče Sirius
Spotřebiče DeDietrich
Dřez Systemceram
Baterie Systemceram

Dvířka: Fólie - Jasan Polar
Pracovní deska: Masiv - Thermo Buk

Spotřebiče: Fagor, Blomberg, Sirius, DeDietrich
Vybavení: Systemceram

Návrhář

Jan Rýgl

Jan Rýgl

Bývalý zaměstnanec
Inspirací pro tuto kuchyni, byla pro zákazníka kuchyně na našem studiu. Na tak malý prostor se podařilo do kuchyně vestavět i pračku, takže nijak neruší její vzhled a funkčnost. Ačkoli materiálem je folie, vypadá kuchyně atraktivně a není to na ní vůbec znát. Toho je dosaženo použitím přírodního dřeva na pracovní desku ošetřenou olejovoskem s tvrdidlem. Tato povrchová úprava je velmi odolná a nemusí se neustále obnovovat. Dominantní v kuchyni je také sklokeramické varné centrum. Robustní design dřezu vystupuje z kuchyně a přirozeně odděluje místo pro spotřebiče od zbytku kuchyně. Na ostrůvku s vařením je pracovní deska lemována okrasným frézováním, které zvýrazňuje rustikální vzhled. Pro stejný efekt jsou spodní a vysoké skříňky zakončeny ozdobnými sloupky. 

 

Zaujala Vás naše tvorba? Máte nějaké dotazy k tomu, jak by realizace kuchyně mohla probíhat i u Vás? Neváhejte nás kontaktovat.