Rohové systémy

V případě, že budete řešit kuchyni do tvaru L, U a G, máme v nabídce několik možností rohových systémů.


Jak vybrat správnou rohovou skříňku. Roh v kuchyni bohužel není nikdy na konci. Proto máme tendenci ho smysluplně využít. Právě proto, že rohy jsou většinou někde v centru kuchyně měli by jste se zamyslet nad tím co chcete mít na tomto místě a jak lehce chcete mít předměty přístupný. Určitě jeden systém je vhodný pro potraviny, jiný pro hrnce a jiný například pro drobné elektrické pomocníky. Popíšeme Vám několik rohových systémů a sami si vyberte ten vhodný pro Vás. 
 
 
Magické koše, jsou často používaný systém pro svoji jednoduchost a hranatý tvar. Je vhodný pro ukládání drobných elektrických přístrojů s jejich příslušenstvím, které je v krabicích v zadní části. Nebo na veliké nádobí, které není často používané, alespoň ne to vzadu. Boky mechanismu jsou nízké a samostatné drobné předměty by vypadli. 
 
Ledvinky jsou teď velmi vyhledávané. Výhodou je snadná obsluha a to že vyjedou téměř celé. Nevýhodou jsou nízké boky a atypický tvar. Pro jednoduchou obsluhu jsou vhodné pro rychlé vyndání nějakého většího nádobí, které chcete mít rychle po ruce. Lze je použít na potraviny, ale pouze v pevných dózách jinak Vám budou padat.  
 
Mondo je specifická rohová skříňka. Asi znáte roh s obyčejnými drátěnými koši, kde po otevření dvířek si můžete otočit koši a dostat se tak ke věcem dozadu. Mondo pracuje také s otočným systémem, ale tím veškerá spojitost končí. Dveře se neotvírají před skříňku, ale zasunou se dovnitř a otáčí se společně s košem. Takže nikde nepřekáží a můžete mít skříňku klidně celou dobu otevřenou a nebude Vám blokovat sousední skříňky. To nedokáže žádný jiné rohový systém. Dno košů je plné a proto Vám nebude skrz něj nic propadávat. Přístupnou máte, ale vždy pouze výseč ve předu a je tedy nutné stále otáčet a hledat. Mondo je určeno, jak pro hrnce, tak drobné elektrospotřebiče. Na potraviny není vhodné pro svoji nosnost 20 kg na každé úrovni. 
 
Rohové zásuvky jsou jedinou rohovou skříňkou, kde můžete ukládat ve třech nebo čtyřech úrovních. Ostatní pouze ve dvou. Díky hlubokým zásuvkám, kde lze použít vnitřní dělení nejsou zásuvky nijak omezeny tím co do nich ukládat. Zásuvky mají nosnost 65 kg a plný výsuv, takže i věci úplně vzadu jsou pěkně přístupné. Nevýhodou je velikost. Vysunutí plného výsuvu zabere místo před ním a proto tento systém není vhodný do malých kuchyní nebo tam, kde se na tomto místě pohybuje u vaření více lidí. 
 
Slepý roh se pro většinu zákazníků jeví z počátku jako nepřípustná varianta. Ale i toto zdánlivě nevýhodné řešení nabízí mnoho výhod. Hlavně s porovnáním nevýhod ostatních systémů. Výhodou slepého rohu je to, že můžete mít o rohovou skříňku vetší ostatní skříňky. Většinou to jsou zásuvky a ty mají dnes většinou tři úložné roviny. Takže o jednu více než je běžný rohový systém. Samozřejmě i přístup do klasické zásuvky je výrazně lehčí než do rohového systému.
 
Jak již název napovídá, jde o rohovou skříňku, která maximálně využívá prostor rohu. Roh Jumbo má také možnost využití více než dvou úložných pozic. Skříňka je vhodná spíše pro uložení věcí, které člověk tak často nevyužívá, ale v běžné skříňce by zbytečně zabíraly místo. Více informací naleznete zde.
 
Každý systém má své výhody a nevýhody a podle využití a umístění je vhodný použít pokaždé jiný. Univerzální rohový systém není. Je jenom rada. Promluvte si s námi o tom a nechte si poradit.