Přírodní kámen

Kouzlo kamene je v jeho jedinečnosti. Neopakovatelné kresby kamene v kombinaci s různými povrchy dotvoří Váš interiér k dokonalosti.


Zamilovat se na první pohled do vzhledu přírodního kamene, pro jeho osobitost není ničím vyjímečným. Po prvním užívání může ale přijít rozčarování, když zvolíte špatně materiál nebo dodavatele.
 
Každá kamenná deska, kterou dodáme má perfektní zpracování a povrchovou úpravu. Proto jsme začali hodně nabízet kamenné desky se speciální hloubkovou úpravou, kde Vám zaručíme, že po dobu minimálně 10 let se na desce neudělá jediná šmouha nebo kolečko od skleničky a to i na strukturovaných površích. Běžná impregnace není trvalá a musí se obnovovat. Kdy se má obnovit záleží na mnoho faktorech jako je prostředí, množství světla, oděr běžným používáním a také způsob údržby. Oproti tomu hloubková impregnace je nanášena ve výrobě do hloubky 5-6 mm podle typu kamene a tím je dosaženo dokonalého uzavření povrchu. Při opracování hran, kde se odstraní tato vrstva a ta se dodatečně nanese identickým přípravkem. Nanášení se dělá třikrát. Jedině tak se zaručí správná kvalita. Při dodání kamenné desky bez hloubkové impregnace doporučujeme minimálně jednou ročně impregnaci obnovit. Jinak hrozí zanešení nečistot do kamene a následné složité čištění, bez záruky úplného vyčištění. Cenový rozdíl mezi běžnou a hloubkově imregnovanou deskou není veliký a nestojí to za zklamání v budoucnu.
 
Perfektně máme zpracované kamenné dřezy i v strukturovaných površích. Jednodřezy, dvojdřezy nebo speciální mělké šikmé na mytí potravin. Dřezy se skrytou výpustí. To vše umíme. 
 
Síla kamene je běžně 30 mm, kde se přední pohledová hrana, buď leští nebo matový, podle typu povrchu. Vyšší přední hrany se dociluje takzvaným podlepem pod 45° úhlem. Takto lze docílit libovolné výšky kuchyňské desky. Z kamene lze dělat atypické bary, obkládat krby a podobně.