Potravinové skříně

Dnes již téměř nezbytnost každé domácnosti, která řeší způsob ukládání zásob nápojů, potravin, přísad pro vaření a dalších.


Potraviny, které nakupujeme, jsou velmi pestré jak do chutí, ale hlavně pro ukládání svojí velikostí. Proto by i prostor pro skladování potravin měl být rozmanitý do úložných výšek.
 
Nejdříve, co nepoužívejte na skladování potravin:
Policové skříně. Špatně se obsluhují, do zadních pozic není moc vidět. Hlavně vyšší místa se tak stávají spíše odkladištěm, kde si vezmete jenom něco ze předu. 
Drátěné výsuvné skříně. Vypadají celkem efektně, ale mají k dispozici pouze 4-5 úložných košů. U širších skříní je nutné skříň mnohdy obejít. Díky dveřím, které jsou ve předu nemáte z čelní strany do skříně přístup. Dna jsou většinou drátěná, což není na drobné potraviny zrovna ideální. Mezi koši musí být hodně volného místa, aby jste věci vůbec vyndali. Koše bývají nízké a například nápoje se určitě převrhnou. Zamyslete se i nad celkovou nosností výsuvné skříně. Musí dlouho vydržet a bude se často otevírat. 
 
Co doporučujeme my:
Pro ukládání potravin jsou nejlepší zásuvky k tomu určené. A to buď ve vysoké spíži a nebo ve spodních skříňkách. Obě varianty lze pro potraviny skvěle uzpůsobit. Myslete na to, že všechny potraviny nejsou stejně vysoké, těžké a některé se používají výrazně častěji než jiné. Podle toho je potřeba rozvrhnout prostor a vybavit ho. Výsuvy používáme s nosností až 65 kg. Jenom tato nosnost Vám zaručí, že žádnou zásuvku nepřetížíte. Nosnost výsuvu není nosnost zásuvky, proto když Vám někdo řekne že má nosnost 30 kg, tak si od toho klidně odečtěte třeba i 10 kg ( to váží samotná zásuvka) a bude Vám 20 kg třeba na nápoje stačit? Určitě ne.
 
Nemá cenu dělat úložné výšky příliš vysoké, zbytečně se okrádáte o místo. Při správném rozmístění se do vysoké skříně vejde 7 až 8 vnitřních zásuvek a to je přece rozdíl oproti 4 až 5 v drátěném výsuvu. Takže tímto způsobem budete mít v kuchyni více místa a přitom budete mít přístup k potravinám ze předu z boku i z vrchu. Navíc na lahve, lze zásuvky dovybavit vnitřním dělením, takže se Vám ani lahve při rychlém zavření nepřevrhnou.  Dnes máme v nabídce i specializované úložné systémy. Například na pečivo, čaje, kávu, brambory, jablka, cibuli a ořechy. Potraviny do spodních skříněk se ukládají podobně, jenom je potřeba správně zvolit typ skříně pro konkrétní potravinu, protože se dodatečně nedá měnit úložná výška jako u vnitřních zásuvek. 
 
Potraviny nepatří jenom do samostatné skříně, ale taky k varné desce, kde budete mít oleje, octy, koření, mouky na zahuštění a další. Pro ty to účely máme vyvinuto několik typů skříněk, které se liší jak vzhledem, tak svými možnostmi. Nabídneme pro Vás vždy tu optimální variantu. Vždy platí, že prázdná zásuvka je jenom police na kolečkách. Teprve když určíte co v ní bude a vybavíte jí příčkami, dělícími prvky a dalším příslušenstvím získáte plnohodnotný prostor pro potraviny.