Mikrovlnná trouba

Nezbytnost dnešní doby, která urychluje některé procesy při vaření. V mnoha variantách, funkcích i designech.


Mikrovlnnou troubu většina z nás využívá pouze k ohřevu a nic víc od ní neočekává. Přesto Vám dokáže nabídnout více než si myslíte a výrazně usnadnit vaření a pečení. Mikrovlnky mohou vypadat běžně nebo zcela ladit s troubu ba i dokonce jako trouby zcela vypadat. Kromě vzhledu je důležité i co Vám nabídne funkčně. 
 
Velikost trub je od 17 do 40 litrů. Velikost volte hlavně podle velikosti nádobí ve kterém chcete ohřívat nebo vařit. Do menších trub se vejdou běžné talíře. Například větší pizza talíř už vejde minimálně do 25 litrové mikrovlnky. Pro pečení je vhodné vybrat modely s objemem 35 až 40 litrů. 
 
Kromě běžného ohřevu se dá v modelech vybavených horkým vzduchem a grilem péci od masa, koláčů až po kačenu. Takováto kompaktní trouba s mikrovlnkou Vám zcela nahradí klasickou troubu a samostatnou mikrovlnku. Ušetří Vám tak místo, které můžete doplnit například o parní troubu. 
Trouby mají běžně rozmrazování, ohřev podle typu potraviny. Některé typy jsou vybaveny funkcí Crisp (Whirlpool). Ty to mikrovlnky jsou vybaveny speciální kruhovou mísou, která se působením mikrovln rozpálí na vysokou teplotu a simuluje tak spodní těleso v troubě. Gril trouby naopak peče z vrhu. Na takovéto míse lze připravovat hranolky bez tuku, péci koláč, kuře, ...... a to velmi rychle. Tuto funkci pod jinými názvy již nabízí i jiní výrobci. 
Kompaktní mikrovlnky se otevírají jako klasická trouba dolů. Běžné modely se otevírají vlevo, ale jsou i modely s otevíráním vpravo (Siemens). To využijete tam, kde by jste jinak museli dveře mikrovlnky obcházet.