Lednice

Volně stojící nebo vestavné lednice. Mnoho možností výběru dle Vašich požadavků. Volba je na Vás.


Lednici si vybíráte podle velikosti, spotřebě a vzhledu. Do moderních a rustikálních kuchyní se používají často vestavěné ledničky. Skvělý design a více litrů Vám nabídnou lednice o šíři 70 a 75 cm a lednice typu Side By Side. Spotřeba je velmi důležitá, protože lednička běží celých 24 hodin, ale lednička by Vám měla nejdříve vyhovovat funkčně. 
Některé funkce Vám prodlouží životnost potravin a některé Vám zpříjemní komfort užívání. 
 
Biofresch je unikátní prostor pro uchování ovoce, zeleniny, masa, ryb a sýrů. Ovoce a zelenina vydrží v Biofresch zásuvce, až třikrát déle než v běžném boxu na zeleninu. prodloužení životnosti je dosaženo nízkou teplotou těsně nad 0°C a optimální vlhkostí pro masa nebo zeleninu. Některé značky se snaží navodit dojmu stejného efektu a mají takzvanou nulovou zónu. Ta má většinou, ale teplotu 3°C a vlhkost není stálá. 
 
Automatický výrobník ledu Vám vždy vyrobí zásobu ledu do vašich nápojů. Některé ledničky mají výrobník manuální, ale i to někdy může stačit. 
 
No Frost v mrazáku Vám zajistí dokonalé zmrazení a žádnou tvorbu námrazy. Proto již nebude mít led na potravinách v mrazáku a budou se Vám lépe vyndávat. Navíc spotřeba takové lednice s mrazákem je konečná a případná námraza spotřebu nenavyšuje. Uvědomte si, že už 1 mm ledu po povrchu stěny mrazáku zvýší spotřebu až o 30%. 
 
Vinotéka. Některé lednice mohou obsahovat i samostatný prostor na skladování vína. Hlavně u velikých sestav Side By Side. Víno lze skladovat i v samostatných vinotékách. 
 
Pro ty kteří nakupují více potravin najednou a to jak do ledničky, tak do mrazáku je vhodné pořídit model, který umožní na nutnou dobu zvýšit výkon a rychle zamrazit nebo zachladit potraviny. Rychlost výrazně ovlivňuje kvalitu uchovávaných potravin.  
 
Důležité by pro Vás mělo by také to, jak je nastavují police a do jakých poloh. Kolik poliček je ve dveřích a jestli se do nich vejde vše co potřebujete. Jak se bude čistit a případně odmrazovat. Sledujte hlučnost. U nerezových lednic s displejem nepořizujte moc efektní a zářící. Budou v kuchyni působit rušivým dojmem. U kombinací Side By Side si dejte pozor na rozsah otevírání dveří. Hlavně větší lednice pořizujte vždy s kuchyní. Vyhnete se tak případným komplikacím.