Lamino

Designová lamina Vás nadchnou svojí kresbou a zpracováním. Cenově dostupná kvalita v zajímavém provedení a skvělém zpracování.


Materiál lamino je dnes nejpoužívanějším materiálem na kuchyně. Jeho obliba je podmíněna již zmiňovanou kvalitou a zejména cenou. Životnost tohoto materiálu je poměrně vysoká a zároveň poskytuje mnoho dekorů, barev i struktur.

Základem lamina je dřevotřísková deska, na které je z obou stran nalisovaná vrstva laminátu. Hrany těchto desek se zakončují ABS hranou, která zabraňuje nasáknutí a následně bobtnání dřevotřískové nosné desky. Díky tomuto provedení je lamino vhodné k použití nejenom v kuchyni, ale i do ostatních místností v bytě. Zároveň je také možné ladit jednotlivý nábytek do jednoho dekoru a barvy, protože na rozdíl od přírodního dřeva, které s časem mění barvu, je lamino od jednoho dodavatele stále stejné.

 

Přes nesporné výhody lamina, jsou ve kvalitě materiálu a zpracování obrovské rozdíly. Pod stejným označením a i od stejného výrobce se v různých zemích vyrábí jiná kvalita. Výrazné rozdíly jsou i ve zpracování. Setkáváme se s tím, že zákazník nechce lamino, protože se mu něco rozpadlo a nebo rozlepilo. To je způsobeno tím, když si firma nechává někde nařezávat a olepovat. Nemá potom pod kontrolou celou výrobu a nemůže ovlivnit kvalitu hran a lepidel. A už vůbec nelze docílit toho, aby se veškeré díly opracovali na CNC strojích, kde se díly zarovnají a tím se odstraní předřez z pily, ale hlavně v deskách je pnutí, které se po nařezání uvolní a pro maximální přesnost je nutné díly znovu ofrézovat. Takto se díly precizně zarovnají a poté již nepracují. (Předřez je malá pila, která prořezává desku lamina ze spod. Je širší než hlavní pila a vzniká tak nerovnost, která se může projevit na vzhledu a na vniknutí vlhka do laminového dílce).

 

Kuchyně dělá každý, my je umíme.