HPL laminát

Nejčastěji používaný materiál na pracovní desky, který nabízí mnoho možností dekorů, ale i zakončení.


Na kuchyně Pelc používáme nejkvalitnější HPL lamináty o síle až 0,8 mm. Z toho důvodu naše desky jsou odolnější na oděr a mají i vyšší teplotní odolnost. Můžete krátkodobě odložit horký hrnec z varné desky nebo pekáč z trouby. Krátkodobě znamená, že po odložení hrnce si v klidu najdete chňapku nebo utěrku a hrnec si přendáte. Díky silnější vrstvě HPL laminátu se nestihne prohřát lepidlo a deska je tak odolnější. Na takovém detailu záleží, vždyť spálený flek již nejde vrátit zpátky. 
 
Povrchy HPL laminátů jsou pestré od hladkých, na kterých se dá válet těsto, přes struktury jemného a hrubého kamene, až po dokonalou imitaci břidlice. 
Hrany pracovních desek mohou být s jemným zaoblením, nebo s designovou ABS hranou. Velmi atraktivní jsou kombinované hrany s bílou a černou barvou a nerezu. Tento typ hrany imituje tenkou pracovní desku, například ve skle. U dřevěných dekorů, které napodobují slepené špalíčky je k dispozici hrana, kde je kresba svisle dolů a desce v dezénu špalíčků dodá na plastičnosti. Atraktivní nerezové hrany máme ve dvou provedeních. Běžné ABS hrany v síle 2 mm a nebo pro náročný design máme hliníkovou hranu v barvě nerezu. Tu navíc umíme ve spojích ohýbat a tak na rozích nejsou spoje. Vše je samozřejmě omezeno délkou lišty (5m). 
 
Každý někdy slyšel. že se někomu rozlepila obyčejná deska ve spoji. Díky technologii, kterou používáme jsme nezaznamenali od roku 2005, žádnou reklamaci na rozlepený spoj. Od nás neuslyšíte, že jste na spoj neměli nic dávat. Proto i na montáž kuchyně a to i včetně lepeného spoje dáváme záruku, až 5 let. 
Naší specialitou jsou dřezy se spodní montáží do desky s HPL laminátem. Tento skvělý designový, ale i praktický způsob usazení dřezu je běžně výsadou dražších materiálů. Co je to spodní montáž. Klasickou montáž zná každý. Vyříznutá díra a na ní posazený dřez. Po obvodu dřezu se usazují nečistoty a zadní hrana se udržuje v čistotě velmi těžko. Oproti tomu spodní montáž nabízí lepší vzhled a snaží údržbu.
 
K většině pracovních desek máme i zástěny, takže obklad může být v identickém dezénu a nemusíte řešit žádný kompromis. Tento typ zástěny není vhodný za plynovou varnou desku.