Fólie

Nechte se oslovit pestrou nabídkou barev, dřevin, vzorů, ale i různých tvarů dvířek.


Základem fóliovaných dvířek je frézovaná MDF deska většinou s bílou zadní deskou.  MDF deska umožňuje i vyfrézování různých tvarů, proto kromě hladkých dvířek na moderní kuchyně, lze vyfrézovat tvary na rustikální kuchyně. Na opracovaný polotovar se potom přilepí folie, která dokonale okopíruje vyfrézovaný tvar. Zákazníci si hlavně cení toho, že nikde na pohledové straně nejsou vidět spoje. Což je nejvíce znát na hladkých jednobarevných dvířkách.

Fóliové dvířka mají tepelnou odolnost do 80°C, poté dochází k odlepení a deformaci fólie. Proto je velmi důležité vybrat si dobře tepelně odizolované spotřebiče, hlavně u trub. Případně kolem trouby dát dodatečné lišty na odvod tepla. Pod troubu dáváme lištu pro odvod tepla zdarma vždy v bílé nebo šedé barvě. Případné boční lišty se dokupují. Jejich použití výrazně prodlouží životnost kuchyně.

 

Ve stejné cenové hladině, jako jsou fóliové kuchyně se dají pořídit kuchyně ze špičkového lamina se synchropórem. Pravda, bude tam lepená hrana, ale tepelná odolnost našeho lepidla je 95°C a tam není žádný problém s teplem. Sami se rozhodněte čemu dáte přednost.