Dýha a masiv

Originální přírodní kresbu najdete jedině v dvířkách z masivu. Různé povrchy dají dřevu neopakovatelnou atmosféru.


Tento materiál bude vždy působit hřejivým dojmem, který ve Vás vyvolá pocit, že jste opravdu doma.

Přestože je v dnešní době trend kuchyní v laku ve vysokém lesku, tak ani dýhované kuchyně neztrácí svůj šarm. Stejně tak rustikální kuchyně mají v oblibě masivní dvířka, která umožňují frézování i velmi členitého profilu. Rozhodujícím faktorem pro volbu tohoto materiálu pak může být pro mnohé zákazníky zejména životnost. Dýha i masiv mají sice tu vlastnost, že s věkem většinou lehce změní barvu, ale zároveň tímto stárnutím dostávají určitou patinu, které se u jiných materiálů docílit nedá. samozřejmě je možné tuto dvířkovinu vyrábět rovnou v různých odstínech mořidel, bez nebo efektem patiny, která je vytvořena uměle.

Možností úpravy "dřevěných" dvířek je opravdu mnoho, takže si vybere i ten nejnáročnější zákazník a zároveň bude jistě i velmi dlouho spokojen.

Hladká dýhovaná dvířka jsou dnes velmi žádaná. My je vyrábíme tak, aby si i po letech zachovali svůj vzhled. Proto nepracujeme jako většina výrobců jenom s formátovanými dýhovanými deskami na dřevotřísce, které následně olepí hranou a nalakují. Základem naší výroby dýhovaných dvířek je MDF deska, kterou nejdříve naformátujeme na jednotlivá dvířka, potom dvířka olepíme masivními 2 mm nákližky, které potom tvoří pohledovou hranu. Deska se následně přesně zkalibruje na přesnou sílu. Každé dveře jsou samostatně zadýhovány požadovanou dýhou a orientací kresby. Poté jsou opracovány hrany a rohy. Po nalakování, tak vzniknou dokonalá kuchyňská dvířka, která se nekroutí a napojení mezi dýhou a nákližkem není vidět.

Na detailech záleží, tak proč si kupovat dýhovanou kuchyň, kdyby se měla vyrábět jako lamino.