Dřevo

Vzhledově i na dotek nejteplejší materiál. Kus přírody u Vás doma. To jsou dřevěné desky.


Máte rádi dřevo? Rádi by jste si ho dali na kuchyni, ale  máte obavy z údržby? U nás se bát nemusíte.
 
Běžné dřevěné desky se dodávají a montují surové a po montáži se napustí olejem. Tento způsob umožňuje dřevu pracovat, vždyť je to živý materiál a běžný lak by popraskal. Nevýhodou oleje je jeho vysychání, proto je potřeba se o dřevo starat. Jinak olej vyschne a deska si nasaje vlhko z potravin společně s barvivy a udělají se na desce fleky a kolečka.
 
My nabízíme jinou trvanlivější povrchovou úpravu. Jedná se o olejovosk a navíc doplněný o tvrdidlo. Díky své konzistenci nevysychá, takže se nemusí obnovovat tak často, jako obyčejný olej. Tvrdidlo, které se do olejovosku přidává, povrch zpevní a prodlouží také jeho životnost. Údržba se neprovádí jako u běžného oleje proto, že se udělal flek, tak aby nevznikl další. Ale jenom při výraznějším poškrábání desky. Protože zákazníci co mají dřevěnou desku se nebojí vzít si nůž a něco na desce opatrně ukrojit. Olejovosk je naprosto nezávadný pro styk s potravinami a pokuď si desku nepořežete, tak se Vám do ní nic nevsákne. Díky takto kvalitní povrchové úpravě si dovolíme vestavět do dřevěné desky i dřez se spodní montáží. Pořiďte si do kuchyně vyjímečné dřevo s vyjímečným zpracováním. 
 
Ze dřevin si můžete vybrat dub, černý dub, buk, ořech evropský, ořech americký, jasan jádrový, jasan bílý, evropská třešeň, světlý a tmavý bambus. Zajímavostí je thermo buk. Jedná se o nejkvalitnější buk, který se v peci zahřeje, tak že zhnědne. Jeho medově hnědý odstín je potom v celé hloubce dřeva a ani při řezání do něj nemění odstín jako u mořených dřevin.
 
Ze stejného dřeva lze vyrobit i jídelní stůl nebo krájecí špalek na maso. Špalek potom zabudujeme do kuchyňské desky. Špalky se povrchově neupravují, protože se předpokládá veliké zatížení a proto je potřeba je jednou týdně lehce namočit aby nevyschly. 

Design