Návrhář

Dušan Pelc

Dušan Pelc

Majitel, Bytový designér

Vždy jsem velice potěšen, když se na mě zákazník s důvěrou opakovaně obrátí. S paní Červíčkovou jsme se domluvili, že tentokrát ke kuchyni navrhnu celý interiér, včetně jídelny a obývacího prostoru. Paní si přinesla vizi kuchyně, která bude mít vysoký dřevěný obklad a horní bílá skříňka z něj bude vybíhat. A teď k tomu, co jsem paní navrhl. Kuchyně je ve tvaru U a na ní navazující stůl. Stůl je výsuvný a v zasunuté pozici u něj sedí až 4 osoby. Po vysunutí se k němu posadí až 6 osob. Stůl se i otáčí o 90°, což výrazně zvyšuje flexibilitu celého prostoru. Vysoká stěna se spotřebiči je vytažená o nástavce, a s dubovým obkladem tvoří rovinu. Stěna je také předsazena dopředu před kuchyní a celá se tak odlehčila. Pro rozbití plochy, je pod troubou nika pro ukládání vína. Okno za dřezem přímo vybízí k pěstování bylinek. Na ně je za dřezem v desce vana, kterou má paní již bylinkami osázenou. Vana je napojena na odpad, takže při přelití nehrozí, že v ní zůstane voda. 

U obývací stěny je převrácené barevné uspořádání. Zde je dub na bílém pozadí. Jednotlivé hmoty se prolínají a vystupuje jedna z druhé. Držák televize je zapuštěný do stěny a když není vysunutý, tak není nic vidět. nechybí ani populární LED osvětlení pro atmosféru. Celý prostor doplňuje konferenční stůl, který tvoří dva identické stolky na kolečkách. Díky tomu se dosáhlo flexibilního vzhledu. Stolky se k sobě mohou postavit v několika variantách. Díky použití dvou materiálů, mohou být do venku bílé nebo dřevěné, a nebo i kombinované. Každá strana má i jiný úložný prostor. Buď je otevřený nebo se zásuvkou. 

Nakonec jsem paní pomohl vybrat světla, navrhl rozmístění a provedli jsme i jejich montáž. 

Ještě jednou děkuji za projevenou opakovanou důvěru. 

Zaujala Vás naše tvorba? Máte nějaké dotazy k tomu, jak by realizace kuchyně mohla probíhat i u Vás? Neváhejte nás kontaktovat.