Ve studiu pana Pelce jsem se setkala od samého začátku s profesionálním přístupem a zájmem. Během několika konzultací jsme společně vytvořili „kuchyni mých snů“ v počítačovém programu a domluvili realizaci. Pan Pelc mi pomohl vyřešit několik problematických míst v mé kuchyni a obohatil návrh originálními nápady – niky na žehličky a stojan na víno na zdi. Společně jsme navrhli osvětlení nejen kuchyně, ale i obývacího pokoje, který tvoří s kuchyní jeden prostorový celek. Pan Pelc akceptoval všechna moje přání a pomohl mi s jejich začleněním do návrhu. Samotná realizace kuchyně v novém domku pak proběhla naprosto hladce, profesionálně a velmi rychle. V novém domku bydlím už tři měsíce, z konečného výsledku realizace jsem nadšená a čas strávený v kuchyni si užívám. Zejména oceňuji vyvýšenou polohu myčky a pečící trouby a materiál, ze kterého je vyrobena pracovní plocha. Je teplý a příjemný na omak, přestože vizuálně imponuje jako kámen. Skvělá je i „roletka“ na skříňce v rohu linky. Celkově mohu říci jen spokojenost a díky.

Bílý lesklý akryl s dubem

 

Dvířka: Lamino

Pracovní deska: Kompakt

Spotřebiče: Brandt, Kluge, Whirlpool, Blomberg

Dřez: Schock

Baterie: Schock

Návrhář

Dušan Pelc

Dušan Pelc

Majitel, Bytový designér

V této kuchyni jsem dostal od zákaznice velice volnou ruku. Požadavkem byla útulná moderní kuchyně v kombinaci se dřevem. Vytvořil jsem světlou kuchyni, kterou jsem doplnil dřevem tak, že dezén dřeva je vždy lemován bílým pozadím. Nejdříve to jsou niky ve zdi, které tvoří přechod mezi chodbou a kuchyní. Dále to je stěna se spotřebiči, která je zapuštěna do zdi. Dřevo je použito na horních skříňkách, které jsou také na bílém pozadí a na závěr je kuchyně zakončena originální vinotékou u snídaňového sezení. Vinotéka na 6 lahví je podsvícena stejně jako niky ve zdi a snídaňové sezení. Tím se docílilo příjemné atmosféry při večerním posezení. Ve stěně se spotřebiči je prvně použita skleněná roleta v barvě champage. Zpod rolety vybíhá pracovní deska z kompaktu v síle 12 mm. Deska přechází do převisu pro sezení. Deska z kompaktu nepotřebuje u takovéhoto převisu žádnou výztuhu, jako jiné podobně tenké mateiály. Na poslední chvíli jsem se s paní dohodl, že již namontovaný parapet se vyndá a udělám ho ze skla. Na  fotografiích není vidět, ale to byl záměr který se povedl, jako celá kuchyně. Za zmíňku stojí i mnou velmi oblíbená zvýšená myčka ve stěně se spotřebiči, které jakoby levitují nad podlahou. Přejí paní Kopáčové příjemné bydlení v novén domečku společně s novou kuchyní. 

 

Zaujala Vás naše tvorba? Máte nějaké dotazy k tomu, jak by realizace kuchyně mohla probíhat i u Vás? Neváhejte nás kontaktovat.