Časté otázky a odpovědi

rDatum: 09. 5. 2007
tKategorie: rady a tipy

Co vše byste měli vědět před návštěvou našeho studia.

 Chci kuchyň. Co potřebuji pro návrh kuchyně?


1. Potřebujete půdorys celého prostoru včetně zaměření oken, dveří, parapetů, radiátorů. V případě novostavby projektové plány.  

2. Domluvte si konzultaci na našich kuchyňských studiích nejlépe s 2-3 denním předstihem. Pro vytížené zákazníky nabízíme možnost konzultací i mimo pracovní dobu. Počítejte s tím, že jedna konzultace trvá 1-3 hodiny.

3. Na další potřebné informace se Vás zeptáme až na konzultaci.
Chcete-li urychlit vzájemnou spolupráci, podívejte se na seznam nejčastěji probíraných variant kuchyní a s nimi souvisejích otázek, které je potřeba před návrhem si ujasnit. Ujasněnou představu si můžete přinést s sebou na konzultaci, či předem odeslat na mail návrháři, se kterým jste si domlouvali konzultaci. Hodně tak urychlíte průběh konzultace a tvorbu samotného návrhu.

Kolik stojí návrh kuchyně?

Na návrh kuchyně je obvykle potřeba více než jedna osobní konzultace u nás na studiu. První konzultace je zpoplatněna vratnou zálohou 1000 Kč a následující 1-2 konzultace jsou již zdarma. Při realizaci zakázky se záloha odečítá od celkové ceny. Konzultace o víkendu stojí 1500 Kč.

Je možné řešit návrh kuchyně po e-mailu?
Preferujeme osobní jednání se zákazníkem. Alespoň první osobní schůzka je tak vždy nutná. Následné pokračování v projektu lze pak domluvit elektronickou formou po složení dodatečné zálohy, která je při objednání kuchyně odečitatelná z celkové ceny.
 
Co vše je v ceně konzultace?
V ceně návrhu je osobní konzultace ohledně vaší kuchyně, poradenství, představení 1-2 variant a jejich následné drobné úpravy. Pomoc při výběru materiálů, spotřebičů, dispozičních i technických řešení. Při tomto procesu je vhodné se sejít vícekrát (či komunikovat opakovaně elektronickou formou).
 
Je v ceně konzultace předání projektové vizualizace?
Ne. Standardně projekt zůstává na našem studiu a řešíme ho vždy osobně s Vámi. Předání vizualizace (ať už její vytištění či zaslání v elektronické podobě) není součástí zálohy na konzultaci. Pokud máte zájem o předání vizualizace projektu, je toto zpoplatněno dle složitosti zálohou 2 až 5 000 Kč.
 
Děláte návrhy zdarma.
Ne. Je to časově náročné a neefektivní. Chceme věnovat maximální množství svého času zákazníkům, kteří mají skutenčně v plánu si objednat kuchyň u nás.
 
Spočítáte mi cenu za kuchyni, když budu mít svůj návrh? 
Samozřejmě, že ano, pokud budou informace k němu dostačující. Mnoho zákazníků se právě po takovémto seznámení s cenou rozhodlo pro realizaci kuchyně právě u nás.
 
Jaké spotřebiče dodáváte? 
Naši prioritou je, aby vybrané spotřebiče splňovaly požadované parametry, které na ně máte. Nabízíme proto značky, které zajišťují kvalitu a máme s nimi dobrou zkušenost, ale umíme dodat i jiné ověřené spotřebiče. 

Nabízíte také provedení stavebních úprav? 
My přímo ne, ale po letech praxe máme zkušenosti s firmami, které pro nás externě pracují a naši zákazníci s nimi mají dobré zkušenosti. Podle našich návrhů jsou schopni vyrobit téměř cokoli. Rádi Vám je doporučíme. 

Jak dlouho trvá výroba kuchyně? 
Výroba zakázkových kuchyní trvá v průměru 6-8 týdnů . Vždy ale záleží na vybraném materiálu a dohodě se zákazníkem. 

Vyrábíte i jiný nábytek? 
Navrhujeme a vyrábíme kompletní zařízení interiérů na zakázku. Jsou to obývací stěny, nábytek do jídelny, ložnice, koupelny, chodby, dětské pokoje. Vše stejně jako kuchyňské linky v nejvyšší kvalitě. 

Jakou dáváte záruční dobu na kuchyně? 
Záruku na kuchyně dáváme standardní dvouletou. Nutno však zdůraznit, že tato záruka se vztahuje i na montáž (na kterou je ze zákona jen 6 měsíců). Na konci této doby má zákazník navíc možnost si objednat garanční servis (seřízení mechanismů, dvířek, pantů) a poté mu bude bezplatný servis prodloužen o další tři roky. Na kování od značky Blum je záruka doživotní. 

Provádíte i montáž?
Samozřejmě. Veškerou montáž provadí naši vlastní zkušení montážníci s ohledem na poskytovanou záruku až 5let a kvalitu provedení. Cena montáže je součástí cenové nabídky. Standardně zapojujeme i spotřebiče u nás zakoupené proškoleným pracovníkem. 

Jaké používáte kování na zásuvky? 
Jako jedni z prvních jsme začali používat dnes již běžné zásuvky s tlumením a to vždy ob značky Blum s doživotní zárukou. Samozřejmostí jsou zásuvky s nosností 50kg. 

Vyrobíte i atypickou výšku pracovní plochy? 
Žádná výška není atypická - vždy Vám uděláme výšku kuchyně takovou, aby Vám co nejvíce vyhovovala. 

Chci navrhnout celý dům? 
Vždy záleží na konkrétním požadavku a rozsahu, ale i na tuto variantu jsme připraveni. Jsme v kontaktu s bytovými a zahradními architekty, se kterými jsme schopni vše zrealizovat. 

Máme svého architekta? 
Pokud máte svého architekta, tak je nejlepší, když přijde s Vámi k nám a představí svoji vizi kuchyně a pomůže Vám vybrat materiál. Pokuď nemáte navržené přesné řešení kuchyně, navrhneme ji společně s Vámi a s architektem a vybereme materiál kuchyně. 

Nakreslíte mi návrh na kuchyň, když Vám pošlu půdorys? 
Pouhé poslání půdorysu nestačí, vždy dáváme přednost osobnímu jednání s klientem. Na konzultaci Vám můžeme poradit a vysvětlit, proč by to mělo být tak, jak jsme to navrhli a co tím bylo myšleno, což bez osobního jednání není možné.